sweetness-Cukorbetegeknek

Vegyék fel a cukorbeteg gyerekeket óvodába!

Megállíthatatlanul emelkedik a cukorbeteg gyerekek száma világszerte, így Magyarországon is, aminek az okát pontosan nem ismerik a szakemberek – hangzott el az Egy Csepp Figyelem Alapítvány sajtótájékoztatóján. Így a következő években nem lesz olyan óvoda, iskola, ahol a pedagógusok ne találkoznának érintett gyerekekkel.... Tovább »

A víz hatása, és gyógyfürdőink

Gyógyvíz hatásai: a jód a bőrön keresztül is felszívódik. A jódos, brómos gyógyvíz a pajzsmirigy jódhiányos állapotaiban, magas vérnyomás esetén, érelmeszesedés megelőzésére, klimax és menstruációs zavarok esetében, prosztatagyulladás, emésztőrendszer gyulladásos megbetegedéseiben, az epe és hasnyálmirigy működés fokozására ajánlott. A jódos , brómos gyógyvíz csökkenti a húgysav- és a vércukorszintet, kezeli a pikkelysömört és a kéz-láb ízületi betegségeit.... Tovább »

Neuropathia diabetica-idegi károsodások

A cukorbetegség, a tartósan magas vércukorszint az idegrendszer táplálkozását negatívan érinti, az idegrostok megbetegszenek, az ingerek továbbítása a perifériáról a központba tökéletlen (szenzoros károsodás), a végrehajtás az ellenkező irányú, mozgató rostokon előbb-utóbb szintén károsodások jelentkeznek. Ez a kétféle, akaratlagos beidegzési zavar (szenzoros és motoros) a fájdalom- és a hőérzés zavarát okozza. Az akaratlagos idegrendszer károsodása mellett az autonóm, akarattól független idegrendszer is sérül,..... Tovább »

A 2013 év IDF atlasza

-A cukorbetegség 5,1 millió halálesetet okozott 2013-ban; Hat másodpercenként meghal egy ember a cukorbetegségben,
– 175 millió embernél cukorbetegséget diagnosztizáltak,
-Több mint 79.000 gyermeknél állapítottak meg cukorbetegséget 2013-ban,... Tovább »

Az inzulin története

Véletlenek és tüneményes egyéniségek játszottak szerepet az inzulin felfedezéséhez vezető terápiás rejtély megfejtésében. Az életmentő gyógykészítmény a felfedezést követő évben szabadalom nélkül világszerte alkalmazást nyert, előállítói pedig orvosi és élettani Nobel-díjat kaptak. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez a siker sztori sem jöhetett volna létre váratlan fordulatok, történeti esetlegességek és számos csodabogár tudós figura, valamint támogatást… Tovább »

Cukorbaj és a metabolikus szindróma

A metabolikus szindróma korunk orvostudományának, sőt a népegészségügynek és az egész társadalomnak egyik fő kihívása, ugyanis felöleli a szív-érrendszeri megbetegedések szinte összes kockázati tényezőjét, mint amilyen a súlyfelesleg, a magas vérnyomás-betegség, valamint a vércukorszintek és a vérzsírok rendellenességei. Voltaképpen a metabolikus szindróma részét képezi a 2-es típusú cukorbetegség is. Ugyanakkor a cukorbetegség megjelenési formái olyannyira különböznek kóreredetben és kezelési módokban, hogy ma már helyesebb külön betegségekről beszélni és ennek alapján tárgyalni, feltárni a kérdéskört.... Tovább »

Cukorbeteg diéta alapjai

   Mielőtt a helyes étkezésről beszélnénk,    igen fontos tényt szeretnék megemlíteni:     Őszintén és érthetően az adalékanyagokról Az adalékanyagok közül a kéndioxidot, illetve szulfitokat kell allergénként feltüntetni. Az érzékeny asztmás betegeknél a szulfitok akár halállal végződő, súlyos intolerancia tüneteket válthatnak ki. A pontos hatásmechanizmus még nem tisztázott. A színezékek közül az annatto elnevezésű, bixint… Tovább »

Kalóriatáblázat – viszonyítási értékek

A kalóriatáblázat és italtáblázat adatait részben a Medicina kiadó 1988-ban megjelent “Tápanyagtáblázat” c. könyvéből, részben az Amerikai Mezőgazdasági Minisztérium tápanyag adatbázisából (SR18), részben a Német Táplálkozástanácsadó és Információs Hálózatból, részben pedig közvetlenül az élelmiszerek címkéjéről vettem. Mivel az élelmiszerek összetétele az évek során valamennyit változhatott, érdemes a tápanyagtáblázat (kalóriatáblázat) adatait többé-kevésbé egy viszonyítási értéknek tekinteni.... Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!